کانون دانشجویی

در این دوران که بی تردید نقش دانشجویان و فرهیختگان برای هدایت اندیشه ها بیش از پیش احساس می شود بی تردید، حرکتهای انفرادی دانشجویی، نمی تواند چندان نقش چشمگیری را در هدایت اجتماعی داشته باشد .آحاد دانشجویان، در محیطهای کوچک ارتباطی خود می توانند تأثیرگذاری کنند؛ اما وقتی که دامنه ی تأثیر را افزونتر و گسترده تر بطلبند، چاره یی جز تشکیل مجامع دانشجویی باقی نمی ماند.این گونه فعالیتهای جمعی هستند که قادر خواهند بود اندیشه ها و اراده های فردی را در درون یک مجموعه ی دانشجویی تمرکز بخشند و نقش هدایتگری نسل دانشجو را مؤثرتر و بارزتر سازند.
کلیت این واحد چیست؟
در این واحد در مرحله اول قصد آن نداریم تا افراد را شاغل کرده و به کار معرفی کنیم، هدف ما در این واحد ابتدا آموزش اصول فعالیت شغلی گروهی بوده و در ادامه به معرفی انواع اشتغال پرداخته و در قالب کارگاه های ایده پردازی، آنها به ایده پردازی شغلی پرداخته و بعد از تحقیق و نهایی شدن کلیات ایده خود در نهایت برای آنها سرمایه گذار جذب می کنند.

ویژگی اعضای این واحد
۱ _ خودباوری و روحیه ریسک پذیری
۲ _ علاقه *نداشتن* به کار اداری و کارمندی
۳ _ سازگاری و انعطاف پذیری
۴ _ مدیریت و برنامه ریزی مالی
۵ _ قابلیت ارتباطی بالا
۶ _ روحیه شکست پذیری و عدم سرخوردگی
کلیت این واحد چیست؟ دیده بان بهترین لفظ برای این واحد می باشد. طول عمر مجمع دانشجویی قدس بستگی به قدرت و فعالیتهای این واحد دارد. این واحد در واقع ۲ ماموریت اصلی دارد: اول: تربیت یک شیعه تمام بعدی با طرح های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... . دوم: رصد، تحلیل و دریافت بازخورد مثبت یا منفی از تمامی فعالیتهای دانشجویی و در نتیجه پیشنهاداتی علمی و عملی برای واحد های مختلف مجمع دانشجویی.

ویژگی اعضای این واحد خلاقیت، ایده پردازی قوی، سرانه مطالعاتی بالا و روحیه پژوهش گری مهمترین ویژگی اعضای این واحد است.
کلیت این واحد چیست؟ امام خمینی رحمت الله علیه در ابتدای پیروزی انقلاب و در آغازین روزهای تشکیل دولت فرمودند: هر مسئولی در این انقلاب که در کارها و برنامه ریزی های خود به فکر زمینه سازی ظهور حضرت مهدی ارواحنا فداه نباشد خائن به این کشور، مردم و انقلاب است. اصلی ترین روحیه یک انسان منتظر تعامل بالا با تمامی مردم است. یک منتظر اصلی ترین شاخصه اش تقوا و تفکرات جهانی است چون امام زمان ارواحنا فداه می خواهند جهان را اصلاح کنند. در این واحد قصد داریم با همکاری با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعه المصطفی، شبکه های ماهواره ای آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله سیستانی و مراکز اسلامی در خارج از کشور به ویژه کشور کانادا شهر ونکوور، کشور آلمان شهر هامبوورگ، کشور استرلیا شهر سیدنی و چند کشور دیگر در تروج مفاهیم نوین دینی و فرهنگی سهیم باشیم. کلیه مذاکرات با مسئولینی که به نحوی مجوز فعالیت ما را در این نهادها صادر می کنند صورت گرفته و به شرط تولید محتوی قوی و در تراز جهانی پذیرفته اند که کلیه این امور به صورت رایگان توسط خود آنها ترجمه شده و با نام مرکز فرهنگی قدس در کلیه آنها ارسال گردد.

ویژگی اعضای این‌ واحد روحیه پژوهش، ایده پردازی و سرانه مطالعاتی اعضای این واحد باید بسیار بالاتر از واحد پژوهش و تحقیق و توسعه بوده و تیز بینی، هوش بالا و ایده پردازی بسیار قوی در طرح و اجرای محتوی های فرهنگی بصورت متنی و رسانه ای داشته باشند.
کلیت این کارگاه چیست؟ جوانان در هيچ برهه اي از زندگي به اندازه زمان انتخاب همسر نيازمند به کمک و راهنمايي نيستند و هيچ تصميمي به اندازه ي تصميم به ازدواج نمي تواند بر زندگي آنها تأثير بگذارد. در سلسله کارگاه های آموزش قبل از ازدواج سعی می کنیم تا مهمترین ، کلیدی ترین و راهبردی ترین نکات پیرامون ازدواج و مهارتهای قبل از از ازدواج را به آنها آموزش داده و از تصمیمات هیجانی و به دور از منطق در امر ازدواج اجتناب کنیم